Sterowniki Pieców i Pomp - Oficjalna strona producenta

Sterownik typu SP-16

Sterownik typu SP-16

Sterownik SP-16 smart control przystosowany jest do sterowania pompą C.O, oraz wentylatorem nadmuchowym. Przeznaczony jest do sterowania kotłami na paliwa stałe – drewno, węgiel, miał. Sterownik cechuje prosta intuicyjna obsługa .Jedyną czynność jaką musi wykonać użytkownik przed rozpoczęciem eksploatacji sterownika jest ustawienie temperatury pieca, jaką ma utrzymywać sterownik podczas pracy kotła, oraz wybrać tryb pracy sterownika w menu (F).W menu sterownika użytkownik ma do wyboru cztery funkcje do których przypisany jest rodzaj opału.

F1 - DREWWNO, WĘGIEL (PŁYNNA MOC DMUCHAWY)
F2 - DREWNO (MOC DMUCHAWY 20% + PRZEDMUCHY)
F3 - WĘGIEL (MOC DMUCHAWY 50% + PRZEDMUCHY)
F4 - MIAŁ (MOC DMUCHAWY 100% + PRZEDMUCHY)

W sterowniku istnieje możliwość załączenia pompy C.O. do pracy ciągłej jak również zatrzymania wentylatora nadmuchu w dowolnym momencie pracy kotła przy uzyciu klawisza start-stop.

Pozostałe parametry tj. moc dmuchawy, temperaturę załączenia pompy C.O, oraz temperaturę wygasania pieca, sterownik dostosowuje automatycznie dzięki zastosowaniu algorytmu control smart. Urządzenie wyposażone jest w dodatkowe zabezpieczenie termiczne, które należy zamontować razem z czujnikiem temperatury w miejscu zalecanym przez producenta kotła. Dodatkowo wbudowany alarm dźwiękowy informuje o przegrzaniu kotła.

Dane techniczne

Napięcie zasilania: 230/50Hz +/-10%
Wymiary: (szer,wys,dł) 200x80x180
Stopień ochrony: IP-20
Termostat awaryjny: 90 st. C
Zakres regulacji temperatur: 40 – 85 st. C
Przekrój przewodów podłączeniowych: 3X0,75MM
Pobór mocy: 2W
Długość przewodu czujnika pieca: 0,6 M

Pliki do pobrania

Udostępnij